Alarm Nedir ?
Alarm sistemi, hırsızlık, gasp, soygun, tehdit, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını sizin imdadınıza çağıran elektronik çözüm paketidir

Ev veya işyerinizin konumuna, isteklerinize, içerideki yaşama tarzınıza ve bütçenize uygun olarak, tamamen size özel seçilmiş elektronik parçaların birbirleriyle entegre edilmesiyle oluşur. istenmeyen durumu algılar ve alarm verir. Alarm verdiği zaman sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. istenmeyen durumu; açılmaması gereken bir kapı veya pencerenin açılması, evde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması gibi hallerin oluşmasıyla anlar. içerideki hareket ve yaşam tarzınıza bağlı olarak hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza kendiniz karar verirsiniz ve alarm sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Kurma ve kapama işlemleri bir şifrenin tuşlanarak girilmesi veya özel bir uzaktan kumandası ile gerçekleşir.

KORUNMA YÖNTEMLERİ

Evinize / işyerinize hırsızın nerelerden girebileceğini belirleyin. Çevrede dolaşın. Başkaları tarafından görülmeyen, kuytu bölümlere bilhassa önem verin. Buralarda hırsız daha rahat çalışabilecektir. Usta bir çilindir tarafından bazı kilitlerin ne kadar hızlı açılabildiğini göz önünde bulundurun. ideal Durum : En etkin çözüm, girilebilecek tüm kapı ve pencere kanatlarına açılma durumunu algılayan birer kontak yerleştirmektir. Bu sayede saldırgan henüz içeriye girmemişken alarm çalacak ve kişi muhtemelen girmekten vazgeçecektir. içerideki hareket algılayıcıları (PIR'lar) bu durumda sadece sistemin yedeği olacaklar veya nadir olarak görülen cam kesilerek pencere açılmadan girilmesine karşı ek güvenlik oluşturacaklardır. Gerçek Durum : ideal durumda bahsedilen her kanat ve kapıya "kontak" yerleştirilmesi işlemi, Alarm sistemi şartlarıyla dahi oldukça masraflı bir çözüm olacaktır. Bilhassa inşaat sonrası, yerleşilmiş olan konutlarda karşılaşılan problem kablo tesisatın daha önceden çekilmemiş olmasıdır. Bu tip durumlarda kablo kanalı ile veya  kablosuz alarm sistemi kullanılabilir. Riskin yüksek olduğu yerler öncelikle güvenlik altına alınır ve sistem istendiğinde genişletilebilir.

 
  ADRES: Cumhuriyet Mah. Dr. Nuri Bayar SK. Ağacan İş Merkezi Kat: 2 Daire: 14 Adapazarı / Sakarya
TELEFON: 0 264 279 25 54
GSM: 0 535 713 74 25 - 0 505 518 69 03
E-POSTA: aymeguvenlik@hotmail.com